10 Şubat İstanbul Turu

İSTANBUL - BURSA TURU

2 GÜN 1 GECE (Otel Konaklama)

10 - 11 Şubat 2022

İzmir`den Çıkış ve Yolculuk buluşma noktalarımızdan belirlediğimiz saatlerde siz değerli yolcularımızı alarak İSTANBUL’a doğru yola çıkıyoruz.

 

 1. GÜN CUMA: Turumuz Eyüp Sultan Camii’nde sabah namazı ile başlıyor. Sabah namazı sonrası rehberimizin anlatımı ile Ebu Eyyüp El Ensari Hz. ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızı aldıktan sonra Mimar Sinan’ın kalfalık eseri olarak nitelendirilen ve Kanuni Sultan Süleyman adına 1551-1557 yıllar arasında yapılan Süleymaniye Camii’ne geçiyoruz. Süleymaniye Camii ziyaretinden sonra İstanbul’un fethinden sonra inşa edilmiş olan ilk külliye olma özelliği ve Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesinin de bulunduğu Fatih Camii ve Külliyesi’ne geçiyoruz. Ardından Topkapı Sarayı’nı geziyoruz. Daha sonra Sultan Ahmet Camii gezisi ve Cuma namazı Ayasofya Camii’nde kıldıktan sonra öğlen yemeği için serbest zaman sonrası belirlenen saatte toplanıyoruz ve eşsiz İstanbul Boğazını görmek için Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turundan sonra Mısır Çarsısında alışveriş için serbest zaman verdikten sonra akşam yemeğini alacağımız ve konaklayacağımız Otelimize geçiyoruz.

 

 1. GÜN CUMARTESİ: Sabah otelde alacağımız kahvaltımızdan sonra Taksim Camii’ni ziyaret ediyoruz. Oradan Topkapı’da bulunan ve İstanbul’un Fetih görselini anlatan Panorama 1453 Müzesini ziyaret ediyoruz. Üsküdar’da bulunan Anadolu’da yetişen büyük velilerinden olan Aziz Mahmut Hüdayi Hazretlerinin kabrinin bulunduğu türbeye geçiyoruz. Türbe ziyaretinden sonra yeni yapılan Türkiye’nin en büyük camisi olan Çamlıca Camii’ni ziyaret ediyoruz ve 369m yükseklikte ve Avrupa’nın en büyük kulesi olan Çamlıca Kulesini ziyaret ediyoruz. Çıkmak isteyenler ile seyir terasına kadar çıkıp İstanbul’u seyrediyoruz ve Bursa’ya hareket ediyoruz. Bursa’da Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleri, Üftade Hazretlerini ziyaretimiz ardından Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan 20 kubbeli Ulu Camii’yi ziyaret ediyoruz. Yeşil Türbe ziyareti ardından soyu Hz. Muhammed Peygamber'in torunu Hz. Hüseyin'e dayanan Emir Sultan’ı ziyaret edip Murat Hüdavendigar Cami ziyaretimizle Bursa gezimizi noktalayıp İzmir’e doğru yola çıkıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım Lüks Otobüslerle
 • 1 gece 4  Yıldızlı Otelde Konaklama
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Ulaşım Esnasında Çeşitli İkramlar
 • Tekne ile Boğaz Turu
 • Bölge Kokartlı Rehber
 • SÜRÜCÜ TURİZM Güvencesi
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Çamlıca Kulesi Seyir Terası giriş ücreti
 • Galata Kulesi Seyir Terası giriş ücreti 

TUR HAKKINDA NOTLAR

Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.

Odaya konulan 3. ve 4. Yatak için Orjinal yatak sözü verilmemektedir. Otelin müsaitliği dahilinde rica edilmektedir. Odaların tamamı Standart olup farklı oda talepleri için fiyat farkı olmaktadır.

Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Tur programı SÜRÜCÜ TURİZM kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

ÜCRET: 690TL

 

Sürücü Turizm