25 Ocak 2022 Kudüs Turu

(PEYGAMBERLER DİYARINA YOLCULUK) 
(3 GECE 4 GÜNDÜZ)

25.01.2022-28.01.2022

1.GÜN SALI – 25.01.2022 = İzmir Menderes Havalimanından, İstanbul Sabiha Göçken’e oradan kalkan uçağımızın bir saat otuz dakikalık uçuşundan sonra Telaviv’e varış.Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel otobüs ile Yafa bölgesinden geçerek Kudüs’e 1 saatlik yolculuk sonrasında Kahvaltımızın aradından Mescid-i Aksa Camii ve külliyesine ulaşıyoruz. Burada Peygamber Efendimizin Miraç a yükseldiği zaman Cebrail (a.s.)’ın emri ile havada asılı kalan Muallak taşının bulunduğu yerdeki Kubbetü’s-sahr’ı ziyaret ediyoruz. Burada sultan 2. Abdülhamit Han’ın yaptırdığı Hz.Fatma Mihrabını ve mağarayı göreceğiz. Ziyaretimizin nihayetinde Peygamberimizin Mirâc’a yükseldiği nokta olan Kubbetü’n-Nebî’yi ve Peygamberimizin ululazm peygamberlere namaz kıldırdığı mihrabı da görerek Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Burada ikindi ve akşam namazlarını kılıyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN ÇARŞAMBA – 26.01.2022 = Bugün ilk olarak, bütün semavi dinler için önemli bir yer tutan Zeytindağı’na hareket ve Kudüs’ün panaromik tanıtımı. Selman-i Farisi makamı, Hz. İsa’nın semaya yükseldiği mahal ve Rabia-tül Adeviye kabirlerinin ziyareti. Zion tepesinde yer alan Davut AS. Makamı, Son akşam yemeğinin yenildiği oda ve Osmanlı dönemi yapısı camii ziyaretinin ardından seyir terasına çıkacağız. Otobüsümüze binerek yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından el-Halil şehrine varacağız. El-Halil külliyesi içerisinde Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz.Yusuf, Hz. Yakup AS. ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Ziyaretimiz esnasında Nureddin Zengî mihrabını da göreceğiz. Ardından 20 dakikalık bir yolculuk ile Helhul kasabasındaki Hz.Yunus (a.s.) makamı ziyaret edilecek. Ardından Lut Gölü olarak bilinen Ölü denize geliyoruz. Eriha’da öğle yemeği molası. Dünya’nın en çukur bölgesi olan deniz seviyesinden 400 metre aşağıda, Ölü deniz Lut Gölü’nün görülmesi Yol üzerinde Hz. Musa’nın kabrinin ziyaret edilmesi. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği otelimizde Geceleme otelimizde.

3.GÜN PERŞEMBE – 27.01.2022 = Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı otelimizde. Kahvaltının ardından Bâbü’l-Esed adı verilen aslanlı kapının hemen girişinde bulunan Müslüman Mezarlığı içerisindeki Ubâde b. Sâmit ve Şeddâd b. Evs isimli sahabe efendilerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz. ViaDolarosa’ya doğru yürüyoruz. Bu yol Hz. İsa’nın çarmıha gerileceği yolu yürüdüğü esnadaki duraklama noktalarıdır. Bu noktalarda kilise ve ziyaret noktaları bulunur. Hıristiyanlar bu noktalarda durup, ibadet ederek hacı olurlar. Hz. İsa’nın türbesi olarak bilinen Kıyame Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada türbe ve Hz.İsa’nın çarmıhtan indirildikten sonra bedeninin üzerine konulduğu musalla taşını göreceğiz. Kıyame kilisesi Golgota tepesi üzerinde kurulmuştur. Kilisenin dışında 1852 Kudüs için çıkarılan Osmanlı fermanı ilan edilince pencerede kalan tarihi merdiveni de göreceğiz. 638 yılında Kudüs’e gelen Hz. Ömer(r.a.)’ın namaz kıldığı yerde yapılmış olan Hz.Ömer Mescidi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubî’nin yaptırdığı Hankah(tekke)’yi görüyoruz. Akşam namazının ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize dönüyoruz.

4.GÜN CUMA – 28.01.2022 = Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı için otele dönülecek. Otelde alınacak açık büfe kahvaltının ardından, öğlene kadar Mescid-i Aksa’da ibadet için serbest zaman. Cuma namazı için Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Cuma namazı sonrasında avlu içerisinde yer alan KayıtbaySebili’ni, Burak Mescidi’ni, Aksal Kadim içerisinde yer alan Hz.Meryem mihrabını ve ibadet mekanını göreceğiz. Buradan Mervan b. Abdülmelik tarafından yapılan Mervâni mescidi içerisindeki Hz. İsa’nın vaftiz teknesini göreceğiz. İkindi namazları sonrası Kudüs’ten ayrılış. Dünyanın ilk şehirlerinden, Yafa şehrine uğranılarak burada Eski Saray, Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi ve sebili ile Sultan 2. Abdülhamid Han’ın yaptırdığı saat kulesini görüyoruz. Telaviv Havalimanına hareket. İşlemler sonrası İstanbul’a hareket ve İzmir’e varışımızla birlikte keyifli turumuzun sonu.

HOLYLAND (4 YILDIZ) veya Aynı standartta başka bir Otel

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 •     Gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 •     Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 •     4* otellerde 3 Gece Konaklama
 •     Sabah kahvaltıları
 •     Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
 •     Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 •     Profesyonel rehberlik hizmeti
 •     Vize ve Teminat Ücreti   

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 •     Şahsi harcamalar
 •     Öğle yemekleri
 •     Otel ekstraları
 •     Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 •     Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 •     Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler

 

Gerekli Belgeler:

 Geçerlilik tarihi tur tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport.

 Tur öncesi 72 saat içinde yaptırılmış PCR Negatif belgesi (Yurt dışı yolculuk için olduğunu belirtin)

Covid-19 Aşı Şartları:

Biontech Aşısı:

 • - İki doz aşı yapılmış olması gerekir. İkinci doz aşı tarihi üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekir
 • - İkinci doz aşı tarihi ile Tur dönüş tarihi arasında 180 günden az zaman olması gerekir.

Sinovak Aşısı:

 • - Üç doz aşı yapılmış olması gerekir. Üçüncü doz aşı tarihi üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekir
 • - Üçüncü doz aşı tarihi ile Tur dönüş tarihi arasında 180 günden az zaman olması gerekir.

Not: Telaviv’e varıldığında Ben Gurion Havalimanında PCR testi yapma zorunluluğu vardır. (Yaklaşık 30 $ fiyatlarımıza dahildir.) Test sonucu pozitif çıkması durumunda Otelde 10 gün karantinada kalınması gerekiyor. Karantina için konaklama masrafları yolcunun kendisi tarafından ödenecektir. Bu masrafları fatura ve rapor ibrazı ile Türkiye’de Sigorta firmasından geri alınabilmektedir.

ÜCRET: 675 $

Sürücü Turizm