Bosna Hersek Turu

1. GÜN SARAY BOSNA : İzmir Adnan Menderes Hava Limanından İstanbul’a hareket ve İstanbul’dan Saray Bosna’ya hareket 2 saat sonra Saray Bosna Hava Limanına varış. Gurubumuzun karşılaması otele intikal. Akşam yemeği yöresel bir Restaurantta alındıktan sonra Aliya İzzet Begoviç’in de içinde yattığı Şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı olan Baş Çarşıda gezinti, Osmanlı döneminden beri Eğitime ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesini Kanuni Sultan Süleyman’ın Halasının Oğlu olan Gazi Hüsrev Paşa Camisi ve Türbesini ve Diğer Osmanlı Çeşme ve Camilerin ziyaret edilmesinin ardından çarşıda serbest zaman alışveriş ve Saray Bosna’da Otelimizde Konaklama.         

2. GÜN TRAVNİK : Otelimizde Aldığımız kahvaltının ardından Lüks Otobüsümüzle hareket Osmanlı kalesi Beyaz Tabyanın gezilmesi Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içme Saray Bosna şehir manzarasını seyir ve Travnik şehrine hareket yol üzerinde Birinci dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Latin (Hünkar) köprüsünü görme, Kselyak’ta Fatih Sultan Mehmet’in Otağını kurduğu ve AHİTNAME’yi yazdırdığı yeri ziyaret Savaş sırasında bir çok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü’nü ziyaret yaklaşık 1 saat 10 dakikalık yolculuk sonrası şehre varış. Tarihi Osmanlı Kalesinden şehir manzarası ve halen eğitime devam eden 300 yıllık Elçi İbrahim Paşa medresesini ziyaret Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezi, sadece dünyada 2 adet kalan tarihi ALACA Camii ve Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Mavi su) Plava Vodayı ziyaret, lutfina Kahvede kahve çay ve baklava ziyafetinin ardından dönüş yolumuzda yeşillikler arasındaki restaurantımızda yöresel akşam yemeği Kuzu çevirmesi ziyafeti sonrası Saray Bosna’da Otelimizde Konaklama.            

3. GÜN MOSTAR : Otelimizde Aldığımız kahvaltının ardından Mostar şehrine hareket 3 saatlik bir yolculuktan sonra kente varış Tarihi Türk köyünü Poçiteli gezisi Mostar Şehir gezisinde tarihi Mostar köprüsü ve Poçitel’de Eski Osmanlı Taş şehrinin görülmesi,550 yıllık tarihi Blagay Alperenler tekkesi (Mevlana Celalettin’i Rumi’nin Müritleri) türbelerin ziyaret edilmesi ve Avrupa’nın en büyük su kaynağı olan saniyede 43.000 litre suyun çıktığı Bu-na nehrinin kayadan çıkış yerinin görülmesi ve O nehirde yetişen çok lezzetli Alabalık ziyafeti sonrası Tarihi Koski Mehmet Paşa Camisini Karagöz Bey Camisi tarihi çarşının gezilmesi yol güzergâhında Yablanitsa’da meşhur Kuzu çevirmesi ziyafeti sonrası Saray Bosna’da Otelimizde Konaklama.

4. GÜN VİŞEGRAD : 1571 yılında Osmanlılar tarafından yapılmış, günümüzde Unesco Dünya Misrasları Listesinde bulunan Sokullu Mehmet Paşa Köprüsüne ev sahipliği yapan Visegrad’ı ziyaret ediyoruz.

5. GÜN SARAY BOSNA : Otelimizde Aldığımız Kahvaltının ardından Baş Çarşıda alışveriş imkanı daha sonra Saat Kulesi, Katolik katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Saray Bosna’nın Su kaynağı Igman dağının eteklerindeki Vrelo Bosna’da gezinti, Tarihi Rimski köprüyü ziyaret, 13 yıl önce Sırplarla yapılan savaşta iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı şehre giriş ve çıkışların yapıldığı Tüneli ve müzesini ziyaret ve Saray Bosna Hava Limanına hareket ve  İstanbul’a gidiş, yolculuğumuzun sonu, İzmir’ varış ve yolculuğumuzun sonu.   

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :
1- THY ile İzmir İstanbul Saray Bosna gidiş Dönüş uçak biletleri.
2- Rehberlik Hizmeti.
3- **** 4 yıldızlı Otel’de Konaklama.
4- Tüm Transferler.
5- Klimalı lüks Otobüs ile Seyahat.
5- Tam pansiyon Sabah kahvaltısı ve Akşam yemekleri
6- Yöresel Yemekler ( Boşnak Kebabı, Boşnak Böreği, Tavuk Çevirme, Kırmızı ve diğer Alabalık, Saç altı eti, Kuzu Çevirme ve Boşnak yemekleri) 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
1- 15 YTL. Yurtdışı çıkış harcı.
2- Kişisel harcamalar.

NOT : Sürücü Turizm gezinin ana programını bozmadan değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Ranking bookmakers sites
Free Themes | bigtheme.net
Gaziosmanpaşa Bulvarı Koçaş İşh. No:87 Kat:5/504 Mezarlıkbaşı-Konak/İZMİR
Tel: 0 232 484 63 03
Fax: 0 232 484 63 05
info@surucuturizm.com
Reviw on bokmaker Number 1 in uk http://w.artbetting.net/ William Hill
Full Reviw on best bokmaker - Ladbrokes http://l.artbetting.net/ full information